fbpx

…deszczowe dni w Lublinie

W czasie deszczu turyści się nie nudzą

Urlop trwa, a za oknem plucha? Nie ma co się smucić. W Lublinie jest sporo miejsc do odwiedzenia i jeszcze więcej rzeczy do zrobienia, gdy deszcz nie odpuszcza!

  • Galeria Biała. Tutaj spędzisz czas ze sztuką współczesną: malarstwo, rzeźba, instalacje site specific, fotografia, wideo arty – sprawdź, czyje prace tym razem goszczą w galerii.  Na korytarzach Galerii Białej znajdziesz także rysunki Mariusza Tarkawiana, ilustrujące poprzednie wystawy.
  • Księgarnia Dosłowna. W tej niezwykłej autorskiej księgarni, której wnętrze zaprojektował artysta Robert Kuśmirowski znajdziecie niezwykły wybór książek, możesz tam też obejrzeć stare wydawnictwa.
  • Aqua Lublin. Wypoczynek w Aqua Lublin spodoba się każdemu. Kompleks zachęca do skorzystania z basenów, sauny, zjeżdżalni rodzinnych, brodzików dla dzieci i dość ciekawego basenu zewnętrznego.
  • Muzeum Historii Miasta Lublina. Brama Krakowska zaprasza do muzeum, w którym na 5 piętrach opowiadana jest historia miasta od pierwszych osad po koniec II wojny światowej.
  • Regionalne Muzeum Cebularza. Spora dawka opowieści i legend, szczypta wiedzy o wypieku cebularza, ogromna porcja zabawy przy tworzeniu własnego. Oto przepis na świetnie spędzony czas, gdy za oknem deszcz. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza spodoba się i dorosłym, i dzieciom.
  • Teatr Stary. Przez lata był domem dla artystów lokalnych i wędrownych. Dziś gości na swoich deskach największe nazwiska polskiego kina i teatru. Przyjdź i zobacz wystawę stałą Teatru Starego, która opowie ci o tym magicznym miejscu.
  • Kaplica Trójcy Świętej. Unikatowe freski rusko-bizantyjskie i chyba najbogatsza historia ze wszystkich lubelskich zabytków stawiają Kaplicę Trójcy Świętej na pierwszym miejscu Top 10 w Lublinie. Co ciekawe, niejednokrotnie jej wnętrze stało się planem filmowym.
  • Lubelska Trasa Podziemna. Wędrówka Trasą Podziemną poprowadzi cię przez dzieje miasta, jego ludzi, sławne pożary i zbawienne ulewy. Niezależnie, czy na dworze jesienna słota, czy ulewa po letnim upale – weź cieplejszy sweter!
  • Dom Słów. O wolności słowa, o jego sile w obliczu totalitaryzmu, o poezji i literaturze. Dom Słów to wędrówka drogą do wolności, a także utworów literackich. Działająca tu Izba Drukarstwa pokazuje słowo od technicznej, nie mniej ciekawej strony.

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!