fbpx

…Lublin aktywnie

Odkrywaj aktywnie nieutarte szlaki

Dla wszystkich fanów sportu i aktywnego odpoczynku mamy moc atrakcji, które uwolnią endorfiny u każdego, niezależnie od wieku i sportowych zainteresowań.

  • Rower w Lublinie to jedna z najlepszych propozycji transportu dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie. Ponad 170 km ścieżek rowerowych i system roweru miejskiego pozwalają na korzystanie z pogody i uroków miasta z innej perspektywy. Ścieżki prowadzą między innymi zielonymi częściami miasta – wzdłuż doliny rzeki Bystrzycy, wokół Zalewu Zemborzyckiego i charakterystycznymi dla miasta wąwozami.
  • Sporty wodne nad Zalewem Zemborzyckim to propozycja dla każdego. Możesz skorzystać z wyciągu do nart wodnych, wypożyczyć kajak czy rower wodny. Poza tym wypożyczalnie oferują zestawy do badmintona, piłki do siatkówki, deski surfingowe i rowery górskie. Przy Zalewie Zemborzyckim w sezonie letnim działa Słoneczny Wrotków, czyli kompleks basenów i atrakcji wodnych dla dorosłych i dzieci.
  • Kajaki w Lublinie? Zdecydowanie tak! Tutejsza niewielka główna rzeka Bystrzyca stwarza idealne warunki do bezpiecznych rodzinnych spływów kajakowych. Wybierz trasę z okolicznych miejscowości w kierunku Mariny lub z Mariny do Dworku Grafa i podziwiaj panoramy miasta.
  • Aqua Lublin. Wypoczynek w aquaparku spodoba się każdemu. Kompleks Aqua Lublin zachęca do skorzystania z basenów, sauny, zjeżdżalni rodzinnych, brodzików dla dzieci i dość ciekawego basenu zewnętrznego.
  • Centrum Historii Sportu w budynku Areny Lublin to z kolei propozycja na popołudnie po aktywnym wypoczynku. Warto zajrzeć do Centrum Historii Sportu, żeby poznać historię najwybitniejszych lubelskich sportowców.

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!