fbpx

…Lublin dla dzieci

Najlepsze miejsca dla małych odkrywców

Gdzie wybrać się z dzieckiem w Lublinie? Jakie atrakcje dla dzieci znajdziesz w mieście? Podpowiadamy.

  • Regionalne Muzeum Cebularza. Myślałeś, żeby zgłosić się do kolejnej edycji Master Chefa? Spróbuj swoich sił w Regionalnym Muzeum Cebularza. Od podstaw przygotujesz i upieczesz ten lubelski przysmak. Poznasz też legendy i ciekawostki związane z Lublinem.
  • Rezerwat Dzikich Dzieci. Jedyny w Polsce wydzielony obszar nieskrępowanych zabaw dzieci, inspirowany ideą Adventure Playground (Przygodowych Placów Zabaw) i swobodnej zabawy (tzw. free play). Dzieci budują obiekty i konstrukcje z dostarczonych materiałów bez udziału dorosłych (rodzice czekają na dzieci poza terenem Rezerwatu), a nad ich bezpieczeństwem zabaw czuwają doświadczeni tzw. Playworkerzy, którzy nie ingerują w zabawę. Przez pół roku działania projektu, oprócz możliwości swobodnej zabawy na terenie Rezerwatu są organizowane wydarzenia dla całych rodzin – koncerty, warsztaty, dni rodzinne. 
  • Fontanna Multimedialna na Placu Litewskim. W upalne dni daje trochę ochłody, a wieczorami zachwyca kolorami. Od maja do września na fontannie multimedialnej można też obejrzeć niezwykłe pokazy z wykorzystaniem światła, dźwięku i wody. Bądź tu w piątek, sobotę lub niedzielę o 21.00 i poczuj magię. 
  • Muzeum Wsi Lubelskiej. Przenieś się na lubelską wieś, nie wyjeżdżając z miasta. W Muzeum Wsi Lubelskiej spotkasz konie, kozy, kury czy kaczki. Możesz też wejść do wiejskich chat, zobaczyć, jak kiedyś wyglądały sklepy czy salon fryzjerski. Spędź tu cały dzień lub kilka godzin, a gdy zgłodniejesz wstąp na wiejskie pierogi.  
  • Ogród Botaniczny UMCS. Jeśli masz ochotę zaszyć się na chwilę i odpocząć od zgiełku miasta odwiedź „tajemniczy ogród”. Wielkie stare drzewa, krzewy i niezliczona ilość różnego rodzaju roślin w Ogrodzie Botanicznym zachwyca.
  • Zalew Zemborzycki. Ahoj przygodo! Nad „lubelskim morzem” możesz poleżeć na plaży i zjeść lody,  popluskać się w basenach „Słonecznego Wrotkowa”, pohasać na tutejszych placach zabaw lub przejść się w koronach drzew w Parku Linowym. A jeśli czujesz się jak ryba w wodzie, wypożycz łódkę, rower wodny czy kajak. Nad Zalewem Zemborzyckim poziom adrenaliny podniesiesz na wyciągu nart wodnych, a obniżysz grając w minigolfa. 
  • Aqua Lublin. Wodne atrakcje czekają na Aqua Lublin. Znajdziesz tam basen olimpijski, basen zewnętrzny, brodziki, zjeżdżalnie i wodny plac zabaw. Relaks zapewni jacuzzi i strefa saun. 
  • CSK i Pasieka Miejska. Zielony dach Centrum Spotkania Kultur to świetne miejsce do podziwiania okolicy i robienia zdjęć. Nie zdziw się, gdy usłyszysz bzyczenie. Znajdują się tu ule, które zamieszkują miejskie pszczoły. 

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!