fbpx

…Lublin zimą

Mróz i śnieg nam w Lublinie niestraszne!

Co warto zobaczyć w Lublinie zimą? Mamy propozycję zarówno na zwiedzanie na zewnątrz, jak i odwiedzenie wielu ciekawych miejsc.

  • Iluminacje na Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu to punkt obowiązkowy każdego sezonu zimowego w Lublinie. Pięknie oświetlone Anioły Lubelskie, liczne choinki, a nawet instalacja pocztówki z Lublinem cieszą oczy i obiektywy turystów i mieszkańców.
  • Szopka bożonarodzeniowa. Cóż to za celebrowanie okresu świątecznego bez szopki miejskiej? Co roku w drewnianym domku pojawiają się figury Świętej Rodziny, pastuszków, zwierząt i trzech króli z podarkami. Nie brakuje też niewielkiej sceny, wokół której odbywa się wspólne kolędowanie.
  • Lodowisko Icemania. Dla głodnych ruchu i dobrej zabawy mamy kryte lodowisko Icemania! Coś dla doświadczonych łyżwiarzy i tych początkujących (pingwinki są zawsze gotowe do spełniania swojej misji!). 
  • Aqua Lublin. Jeśli ktoś jednak woli wodę w stanie ciekłym, to nie ma dla niego nic lepszego niż kompleks basenów w Aqua Lublin. W ofercie basen olimpijski, baseny dla dorosłych, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, sauny i… basen z gorącą wodą na zewnątrz! Specjalnie dla tych, którzy lubią nosić czapkę uszankę do stroju kąpielowego.
  • Muzeum Narodowe i jego całe bogactwo pozostaje do dyspozycji miłośników sztuki i historii, a także wszystkich tych, którzy są zainteresowani dziejami Lublina i jego wybitnych mieszkańców. Co warto zwiedzić? Galerię Sztuki na Zamku Lubelskim, Kaplicę Trójcy Świętej, Muzeum Historii Miasta Lublina, Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza lub Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”.
  • Bazylika pw. św. Stanisława (u dominikanów). Warto, bo kościół jest każdego roku pięknie udekorowany ozdobami świątecznymi, a wieczorami zamienia się w przestrzeń koncertową, goszczącą najlepszych muzyków, chóry i wokalistów. Kolędowaniu nie ma końca! Jak wziąć udział w wydarzeniu w kościele oo. dominikanów? Najlepiej jest śledzić stronę internetową Kultura na Złotej.
  • Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” wraz z Lubelską Trasą Podziemną i Domem Słów działają prężnie przez cały rok przybliżając dzieje miasta od pierwszych osad, przez złoty wiek i przedwojennego miasta, po walkę o wolność i demokrację.
  • Centrum Inspiracji Turystycznej na Jezuickiej 1/3 to miejsce, w którym można uzyskać mnóstwo przydatnych wskazówek co do zwiedzania Lublina w każdą pogodę – nawet w mroźne zimowe dni! Jeśli potrzebujecie jeszcze więcej pomysłów i wskazówek – koniecznie nas odwiedźcie!

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!