fbpx

…szlak zielonego Lublina

W cieniu drzew, wśród morza kwiatów

Zobacz zielony Lublin. Znajdź idealne miejsce na odpoczynek w mieście!

  • Park Ludowy. Ścieżki rowerowe i spacerowe, wygodne ławki-leżaki, infrastruktura dla deskorolek, hulajnóg i rowerów crossowych. Wszystko to można znaleźć w zrewitalizowanym Parku Ludowym. Warto odkrywać tutejszą florę i faunę, podążając ścieżkami dydaktycznymi ku Parkowi Wodnemu. Niedaleko znajduje się oświetlona kładka pieszo-rowerowa i przystań kajakowa.
  • Ogród Saski. Położony w centrum jest idealnym miejscem na relaks po intensywnym zwiedzaniu Starego Miasta i okolic. Na jego terenie znajduje się zabytkowy zegar słoneczny, fontanna i muszla koncertowa, na której w sezonie odbywają się liczne wydarzenia. Warto przejść się alejkami Ogrodu Saskiego, poobserwować pawie czy usiąść na ławeczce w cieniu drzew. 
  • Ogród Botaniczny. Otwarty od kwietnia do października zachwyca bogactwem roślinności i kolorów. W Ogrodzie Botanicznym można podziwiać stuletnie drzewa, tysiące krzewów i kwiatów z Polski i ze świata. Warto odwiedzić Dworek Kościuszków lub usiąść przy filiżance kawy w tutejszej kawiarence. Spacer urokliwymi alejkami ogrodu to sama przyjemność.
  • Skwer im. L. Kaczyńskiego. Zielona przestrzeń w samym centrum Lublina, tuż przy budynku Centrum Kultury. Tu w trakcie spaceru możesz usiąść na ławce pod cieniem starych drzew,  skorzystać z siłowni na wolnym powietrzu, czy pobawić się z dziećmi na placu zabaw.
  • Muzeum Wsi Lubelskiej. Malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki, jest jednym z największych muzeów na świeżym powietrzu w Polsce. Spacerując po skansenie można przenieść się do świata dawnych wsi i miasteczek, a do tego poznać tradycje, zwyczaje i obrzędy. Na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej znajduje się  karczma i wiaty piknikowe. Warto więc zaplanować całodzienną wizytę.
  • Zalew Zemborzycki i Las Dąbrowa. W lasach wokół Zalewu Zemborzyckiego znajdują się liczne ośrodki rekreacyjne, szlaki turystyczne i dydaktyczne, ścieżki rowerowe oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Osoby ceniące aktywność sportową, jak i te szukające kontaktu z naturą, na pewno znajdą tu coś dla siebie. Ciekawostką jest, że w tutejszych lasach biegnie słynny szlak pielgrzymkowy – Droga św. Jakuba. 
  • Wąwozy. Lubelskimi wąwozami biegną kilometry ścieżek rowerowych oraz pieszych. Te obszerne tereny zielone z ławeczkami i placami zabaw to idealne miejsca na rodzinny wypoczynek czy spacer ze swoim pupilem. Warto przejść się Wąwozem Kalinowszczyzna lub Parkiem Jana Pawła II.

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!