fbpx

…zwiedzanie Lublina w otwartej przestrzeni

Bezpiecznie i ciekawie

Gdy świat ogarnia niedobre wirusisko, Lublin nadal jest przyjemnym miejscem do zwiedzania. Pomijamy bezpieczeństwo zapewniane przez nasze hotele i apartamenty, bo to oczywiste. Zapewniamy natomiast, że Lublin to miasto, o którym można sporo dowiedzieć się, spacerując i odpoczywając w jego zielonych zakątkach.

  • Spacer traktem królewskim. Bliżej historii miasta być nie można. Spacer traktem królewskim zacznij od placu Litewskiego (pałace magnackie dawnych posłów sejmowych, pomnik Unii Lubelskiej, pomnik Marszałka Piłsudskiego, pomnik poety Józefa Czechowicza, instalacja świetlna I <3 Lublin) i idź Krakowskim Przedmieściem (restauracje i puby, pozłacany koziołek). Kolejny punkt to Brama Krakowska otwierająca przed turystami Stare Miasto. Warto się tędy przejść i przyjrzeć fasadom kamienic, Sztukmistrzowi na Grodzkiej, muralowi na ul. Jezuickiej (ślepej) czy panoramie z placu Jerzego Giedroycia lub placu Po Farze. Odbijając w lewo, znajdziesz się na pl. Rybnym, a dalej w poetyckim zaułku Hartwigów. Natomiast schodząc w prawo od placu Po Farze, dostrzeżesz kościół św. Wojciecha (renesans lubelski) i nigdy niegasnącą latarnię upamiętniającą społeczność żydowską Lublina. Na koniec – Zamek Lubelski i jego dziedziniec!
  • Skwer im. L. Kaczyńskiego. Zielona przestrzeń w samym centrum Lublina, tuż przy budynku Centrum Kultury. Tu w trakcie spaceru możesz usiąść na ławce pod cieniem starych drzew,  skorzystać z siłowni na wolnym powietrzu, czy pobawić się z dziećmi na placu zabaw.
  • Ogród Saski. Piękny o każdej porze dnia i roku. To oaza spokoju w środku miasta, która zachwyca malowniczymi alejkami, strumykami i fontannami. Cześć ścieżek Ogrodu Saskiego udostępniona jest rowerzystom i hulajnogom elektrycznym.
  • Muzeum Wsi Lubelskiej. Zabawa dla dorosłych i dzieci, która przenosi do lubelskiej wsi i małych miasteczek sprzed 100 lat. I choć warto wejść do wnętrz poszczególnych zabudowań z ekspozycji Muzeum Wsi Lubelskiej, również spacer wśród nich daje dużo satysfakcji i ciekawych informacji.
  • Ogród Botaniczny. Idealne miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu i wzbogaceniu o wiedzę na temat tysięcy gatunków roślin. Nawet zimą Ogród Botaniczny zaskakuje za sprawą swojej kolekcji roślin tropikalnych.

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!