fbpx

Lubelskie podziemia

Lublin kilka stóp pod ziemią

Dlaczego warto odwiedzić Lublin? Bo można zejść do podziemia, całkiem legalnie, i tam poznać najlepsze smaczki z dziejów miasta.

  • Lubelska Trasa Podziemna to tunel biegnący piwnicami lubelskich kamienic Starego Miasta. Trasa zaczyna się w podziemiach Trybunału i ciągnie wzdłuż ulicy Grodzkiej do placu Po Farze. Wewnątrz znajdują się makiety miasta, eksponaty i instalacje opowiadające historię Lublina i jego mieszkańców. Wizytę w Lubelskiej Trasie Podziemnej warto zarezerwować z wyprzedzeniem.
  • Piwnica pod Fortuną to miejsce jakich w świecie mało. Piwnica pod Fortuną to dawna winiarnia, w której bawili kupcy i posłowie, do dziś intryguje swoimi unikatowymi polichromiami o świeckim charakterze.
  • Podziemia Browaru Perła. Trasa wiodąca przez podziemne korytarze zabytkowych zabudowań Perła-Browary Lubelskie S.A., będąca podróżą do świata lubelskich tradycji browarniczych. W Podziemiach Browaru usłyszysz opowieści m.in. o historii browaru i jego dawnych właścicielach, procesie warzenia piwa i samych piwach.

  • Krypty Archikatedry Lubelskiej składają się z kilku części, w których znajduje się m.in. kaplica, groby duchownych, ekspozycja szat i przedmiotów sakralnych, a także epitafia poświęcone duchownym i świeckim osobom zasłużonym dla Lublina i samej Archikatedry.

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!