fbpx

Lublin z góry

Widoki prawie z lotu ptaka

A może by tak zmienić perspektywę i wejść wyżej? Nie ma problemu! Mamy kilka propozycji najlepszych miejsc do podziwiania Lublina z góry.

  • Donżon, czyli wieża romańska przy Zamku Lubelskim to 3-kondygnacyjna budowla z tarasem widokowym. Niegdyś miała charakter mieszkalno-obronny, a dziś pozwala turystom oglądać piękną panoramę Starego Miasta. Bilety do nabycia w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie, znajdującego się właśnie na zamku.
  • Wzgórze Czwartek uznawane jest za kolebkę Lublina. To tu powstała pierwsza osada, a także tradycja ważnych dla jej rozwoju czwartkowych jarmarków, od których pochodzi nazwa wzgórza. Dziś turyści mogą zwiedzać kościół św. Mikołaja, a z przyległych terenów oglądać panoramę Starego Miasta.
  • Plac po Farze na Starym Mieście pozwala spojrzeć na Zamek Lubelski z innej perspektywy. Jeśli spojrzeć nieco bardziej w lewo, zarysuje się Wzgórze Czwartek i kościół św. Mikołaja.
  • Wieża Trynitarska stoi tuż obok Archikatedry Lubelskiej. To najwyższy zabytek w Lublinie, który przyciąga turystów za sprawą swojego tarasu widokowego. Po pokonaniu ponad 200 schodków można podziwiać szeroką panoramę Starego Miasta i Śródmieścia.
  • Tarasy Centrum Spotkania Kultur to świetny punkt do podziwiania panoramy Śródmieścia, Ogrodu Saskiego i miasteczka akademickiego. Szklane korytarze tworzą ciekawe tło zdjęć, a rosnąca tu łąka odrywa od miejskiego gwaru. Na 5. piętrze znajduje się Miejska Pasieka Artystyczna.
  • Zielony dach galerii Vivo! znajduje się naprzeciwko Zamku Lubelskiego w miejscu dawnych stawów królewskich. Działają tu otoczone łąkami restauracje i pasieka. Z tarasu rozpościera się widok na Zamek Lubelski.
  • Dach hotelu Victoria to najwyższy punkt widokowy w Lublinie. Znajduje się na 9. piętrze budynku zlokalizowanego w Śródmieściu, przez co zobaczyć można znaczną część miasta – tereny zielone, obiekty sportowe, a także samo Śródmieście i Stare Miasto.
  • Taras restauracji 2 PI ER w budynku Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Z 5. piętra rozpościera się nie tylko panorama Ogrodu Saskiego, ale również świetny widok na bryłę budynku Centrum Spotkania Kultur. A w samej restauracji 2 PI ER serwowane są godne uwagi dania regionalne.

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!