fbpx

Trybunalska City Pub

Trybunalska City Pub to nowoczesna restauracja, znajdująca się w samym centrum wytyczonego w XIV wieku Lubelskiego Rynku. Nazwa lokalu zaczerpnięta została od Trybunału Koronnego, który przed wiekami rezydował w sąsiednim budynku. Budynek, na przestrzeni wieków wielokrotnie zmieniał swoją formę, by w końcu po latach przeobrazić się w miejsce łączące lubelskie tradycje z nowoczesną kuchnią na europejskim poziomie.

Kamienica, w której mieści się Trybunalska ma też swoją historię związaną z tajemniczym mieszkańcem. W czasie remontu, na poddaszu, odnaleziono szklane negatywy przedwojennych zdjęć mieszkańców lubelskiego Starego Miasta. Zostały wykonane prawdopodobnie przez Abrama Zylberberga¸fotografa, który w tej kamienicy mieszkał i podzielił los większości Lubelskich Żydów.

Na Trybunalską składają się ściśle połączone elementy: kawiarnia, restauracja, pub, cukiernia, piekarnia, sala konferencyjna oraz pokoje hotelowe. Profil działalności Trybunalskiej już dawno wyszedł poza gastronomiczne standardy. Słynąca z różnorodnych wydarzeń, projektów, warsztatów stała się interesującym miejscem spotkań.

Informacje

Dania wegetariańskie
Dania wegańskie
Przyjazne dzieciom
Przyjazne zwierzętom
Dostępne dla osób o specjalnych potrzebach
Ogródek