fbpx

Poznaj Lublin z Przewodnikiem!

czyli spacery po Mieście Inspiracji

Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem to prawdziwa przygoda! Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Jesteśmy pewni, że nikt tak dobrze nie opowiada o Mieście Inspiracji jak lubelscy przewodnicy.

Zapraszamy państwa do udziału w spacerach prowadzonych przez lubelskich przewodników. Każdy z nich został poświęcony innej tematyce. Na chętnych czekają spacery poświęcone lubelskim legendom, tajemnicom Unii Lubelskiej i lubelskiego Zamku czy czasom PRL. Ale to nie wszystko! Osobom, które lubią poczuć dreszczyk emocji, polecamy “Lublin między wojnami – z kronik Policji Państwowej” a tym, którzy chcą poćwiczyć język lub zabrać zagranicznych znajomych na wycieczkę po Lublinie – zwiedzanie w języku angielskim.

Spacery poprowadzą dla Państwa prawdziwi pasjonaci Lublina. Przewodnicy pracujący z pasją, podchodzący indywidualnie do każdej z grup. Będą to: Magdalena Mazur-Ciseł, Martin Dalebout i Martin’s City Tours, Kinga Witkowska-Mirosław, Janusz Kopaczek, Łukasz Fiuta, Łukasz Miazek, Joanna Szmit, Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk i Joanna Kozak-Palak.

Jak wziąć udział w spacerach?

Aby wziąć udział w spacerach wystarczy posiadać ważny bilet. Następnie wystarczy stawić się o określonej porze przy Centrum Inspiracji Turystycznej i wyruszyć w podróż! Spacer potrwa około 2 godziny.

Harmonogram spacerów

Język Data Godzina Osoba Temat Bilety
PL 20.04.2024 13:00 Joanna Kozak-Palak Chodź, opowiem Ci Lublin Kup bilet
PL 27.04.2024 13:00 Łukasz Fiuta Lublin w mgnieniu oka Kup bilet
PL 1.05.2024 13:00 Joanna Kozak-Palak Chodź, opowiem Ci Lublin Kup bilet
PL 2.05.2024 13:00 Joanna Kozak-Palak Chodź, opowiem Ci Lublin Kup bilet
PL 3.05.2024 13:00 Łukasz Fiuta Lublin w mgnieniu oka Kup bilet
PL 4.05.2024 13:00 Łukasz Fiuta Lublin w mgnieniu oka Kup bilet
EN 4.05.2024 14:00 Martin’s City Tours PRL – Communism in Lublin/Poland Kup bilet
PL 5.05.2024 13:00 Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk Ciekawostki, zagadki i legendy Koziego Grodu Kup bilet
PL 11.05.2024 13:00 Joanna Szmit Lublin między wojnami – z kronik Policji Państwowej Kup bilet
PL 18.05.2024 13:00 Joanna Kozak-Palak Chodź, opowiem Ci Lublin Kup bilet
EN 18.05.2024 14:00 Martin’s City Tours PRL – Communism in Lublin/Poland Kup bilet
PL 25.05.2024 13:00 Joanna Szmit Chodź, opowiem Ci Lublin Kup bilet
PL 30.05.2024 13:00 Joanna Kozak-Palak Chodź, opowiem Ci Lublin Kup bilet
PL 31.05.2024 13:00 Joanna Kozak-Palak Chodź, opowiem Ci Lublin Kup bilet

Regulamin projektu "Poznaj Lublin z Przewodnikiem" / 'Explore Lublin with a Guide'

 1. Organizatorem spacerów z przewodnikiem jest Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin z siedzibą w Lublinie, ul. Żmigród 5/4, 20-210 Lublin.
 2. Spacery są prowadzone przez przewodników spełniających wymogi Art. 22 o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, reprezentujących członków stowarzyszenia LOT Metropolia Lublin lub do niego osobiście przynależących. Nie są oni pracownikami LOT Metropolia Lublin.
 3. Uczestniczyć w spacerze może wyłącznie osoba z ważnym biletem możliwym do zakupu w miejscach wskazanych przez organizatora. Podczas sprzedaży biletu, kupujący zobowiązany jest do podania adresu e-mail służący do kontaktu z kupującym w sytuacji ewentualnej zmiany terminu spaceru lub jego odwołania. Bilety nie podlegają zwrotowi.
 4. Bilety dostępne są w dwóch rodzajach – bilety na spacery w j. polskim i bilety na spacery w j. obcym. Bilety uprawniające do wzięcia udziału w spacerze nie obejmują biletów wstępu i innych opłat wynikających z trasy spaceru. Gdy trasa spaceru obejmuje wcześniej określone miejsca wymagające odrębnych opłat, przewodnik na wniosek grupy może dostosować trasę w ten sposób, by zrezygnować z dodatkowo odpłatnych miejsc. Gdy trasa spaceru nie obejmuje miejsc wymagających odrębnych opłat, przewodnik na wniosek grupy może dostosować trasę w ten sposób, by uwzględnić w niej dodatkowo odpłatne miejsca.
 5. Spacery odbywają się w wyznaczonych terminach, bez określonej minimalnej liczby uczestników. Maksymalna, planowana wielkość grupy jest każdorazowo określona dla poszczególnego spaceru. Trwają około 2 godzin – przewodnik, dostosowując spacer do grupy, może zdecydować się na wydłużenie lub skrócenie spaceru o maksymalnie pół godziny.
 6. Spacery rozpoczynają się w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 w Lublinie lub przed jego wejściem.
 7. Uczestnicy spacerów są zobowiązani do stosowania się do wskazówek i poleceń przewodnika.
 8. Udział dzieci w spacerach, jest możliwy, o ile zostało to wskazane w opisie danego spaceru i wymaga zgody ich przedstawicieli ustawowych (rodzice, prawni opiekunowie). Obowiązkowy jest udział pełnoletniego opiekuna dziecka. Dziecko w wieku powyżej 6 lat zobowiązane jest do posiadania biletu.
 9. (Bezpieczeństwo)
  1. Uczestnicy we własnym zakresie zawierają i ponoszą koszty ubezpieczenia NNW.
  2. Przewodnicy oraz uczestnicy zobowiązani są do zachowania zgodnego z obowiązującymi regulacjami sanitarno-epidemiologicznymi.
  3. Uczestnicy zobowiązani są zaopatrzenia się w materiały do zakrywania nosa oraz ust na własny koszt i we własnym zakresie, gdy stosowanie takich materiałów jest prawnie wymagane.
  4. W wypadku wchodzenia podczas spacerów do budynków oraz innych obiektów zamkniętych uczestnicy zobowiązani są do stosowania się do szczegółowych regulacji i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tych obiektach.
  5. W spacerach mogą brać udział jedynie osoby bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną, takich jak duszność, stan podgorączkowy (temperatura ciała powyżej 37-38 °C), objawy przeziębieniowe, gorączka, kaszel, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.
 10. Organizator lub Przewodnik może odmówić Uczestnikowi dalszego udziału w spacerze w wypadku nieprzestrzegania regulaminu.
 11. Osoby nietrzeźwe i będące pod wpływem środków odurzających nie mogą brać udziału w spacerze.
 12. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spaceru lub zmiany jego terminu bez podania przyczyny. O każdej takiej sytuacji Uczestnicy będą powiadomieni nie później niż na 1 dzień przed planowanym spacerem na podany przy kupnie biletu adres e-mail. W przypadku odwołania spaceru uczestnik zostanie o tym niezwłocznie powiadomiony mailowo i przedstawione mu zostaną opcje zwrotu kosztów biletu.