fbpx

Zwiedzanie z aplikacją Turystyczny Lublin

Aplikacja mobilna Turystyczny Lublin

Czy da się zwiedzać miejsca, które nie istnieją? W Lublinie to możliwe! Aplikacja mobilna Turystyczny Lublin to niezbędnik turysty z najważniejszymi praktycznymi informacjami o mieście, wyposażony w moduł AR (rozszerzonej rzeczywistości), który przenosi w czasie i pozwala zobaczyć zabytki, które dawno temu zniknęły z krajobrazu miasta.

Grafika obrazująca działanie aplikacji Turystyczny Lublin - poglądowe wyłonienie się modelu 3D kościoła farnego z ekranu telefonu
Grafika obrazująca działanie aplikacji Turystyczny Lublin - poglądowe wyłonienie się modelu 3D wieży ciśnień z ekranu telefonu

Aplikacja Turystyczny Lublin zawiera moduł informacyjny, w którym zostały zawarte praktyczne wskazówki dotyczące zwiedzania Lublina, bieżących wydarzeń, noclegów i gastronomii.

Drugi elementem jest moduł AR. Dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości udało się odtworzyć wirtualnie kultowy kościół farny pw. św. Michała Archanioła i wieża ciśnień z pl. Bernardyńskiego. Budynki znajdują się w miejscu swojej dawnej, rzeczywistej lokalizacji i przybierają realne rozmiary.

Oba odtworzone budynki pełniły ważne funkcje w dawnym Lublinie. Kościół farny przez pięć wieków był najważniejszą świątynią katolicką w Lublinie. Jego bryła wypełniała dzisiejszy Plac po Farze, a wieża górowała wysoko ponad miastem. Świątynię kilkukrotnie rozbudowywano i modyfikowano. To właśnie pokazuje aplikacja Turystyczny Lublin. Użytkownik może obserwować bryłę Fary w jej pięciu odsłonach, od XII  do XIX wieku. Co jednak ciekawsze – może ją zwiedzać od środka.

Z kolei wieża ciśnień z końca XIX wieku przez 50 lat zaopatrywała Lublin w wodę pitną. Jej bryła stylizowana na basztę została ozdobiona neogotyckimi elementami. Wieża pojawiała się niegdyś na pocztówkach i stanowiła ważny punkt orientacyjny w mieście.

Aplikacja bazuje na nawigacji GPS. Moduł AR wyposażony jest w mapę, która na podstawie położenia użytkownika, prowadzi go do dwóch miejsc, gdzie dostępne są modele 3D. Samo załadowanie obrazu możliwe jest po zeskanowaniu trackera umieszczonego na dedykowanej tabliczce ulokowanej w przestrzeni miejskiej. Aplikacja za pośrednictwem kamery smartfona generuje trójwymiarowy wirtualny obraz i nakłada go na rzeczywiste otoczenie w trybie aparatu. Aplikacja posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnościami. Aplikacja dostępna jest dla urządzeń mobilnych ze wspomaganiem AR Core. Lista smartfonów z systemem Android i iOS.

Jak działa aplikacja?

👉 Pobierz darmową aplikację Turystyczny Lublin dla Androida lub iOS
👉 Włącz nawigację GPS i podążaj za mapą
👉 Na pl. Po Farze (kościół farny) lub pl. Wolności (wieża ciśnień) zeskanuj symbol znajdujący się na dedykowanej tabliczce
👉 Podziwiaj zabytki w ich realnym kształcie, rozmiarach i położeniu, a kościół farny zwiedzaj również w środku!


Pobierz bezpłatną aplikację Turystyczny Lublin w systemie Android lub iOS:

Pobierz aplikację Turystyczny Lublin w sklepie Google Play
Pobierz aplikację Turystyczny Lublin w sklepie App Store

Wykonawca:

Orizon Group logo

Na zlecenie:

Partnerzy:

Lokalna Organizacja Turystyczna
Europejska Stolica Młodzieży