fbpx

Każdy potrzebuje przyjaciela – wystawa w Ogrodzie Saskim

Miasto Lublin zachęca do adopcji zwierząt z lubelskiego schroniska i zaprasza do Ogrodu Saskiego na wystawę tematyczną w ramach projektu „Nie wygłupiaj się – adoptuj”. Wystawa, jako element prowadzonej kampanii społecznej „Każdy potrzebuje przyjaciela”, przybliża pracę schroniska, jego wolontariuszy i zasady odpowiedzialnej adopcji.

W lubelskim schronisku przy ul. Metalurgicznej każdego dnia czeka na swojego przyjaciela ponad 300 zwierząt. Do adopcji miesięcznie trafia średnio 70 psów i 20 kotów, podobna liczba zwierząt przybywa w każdym miesiącu do placówki. Ponadto, znajdujące się tam Egzotarium łączy funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów oraz ośrodka edukacyjnego.

Wystawę tematyczną pod hasłem „Każdy potrzebuje przyjaciela”, składającą się z 12 plansz, można zobaczyć w Ogrodzie Saskim w pobliżu zegara słonecznego. Zgodnie z planem kampanii na początku sierpnia wystawa opuści Lublin i zawita do kilku miast regionu: Lubartowa, Nałęczowa, Niedrzwicy, Łęcznej. W kolejnych miesiącach w przestrzeni Lublina pojawią się tematyczne plakaty, billboardy oraz chodnikowe graffiti.

„Nie wygłupiaj się – adoptuj” to projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Informacje

Organizator:
Miasto Lublin
Data i godzina:
22-31.07.2022, dostępne całą cobę
Cena:
wstęp wolny