fbpx

Oblicza plakatu. Kolekcja Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego

Muzeum Narodowe w Lublinie prezentuje wystawę plakatów ze zbioru Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego – pochodzących z Lublina marszandki i artysty, którzy swoje życie związali z Nowym Jorkiem.

Prezentowane na wystawie plakaty stanowią część kolekcji sztuki współczesnej zebranej przez wybitnych obywateli Irenę Hochman i Tadeusza Mysłowskiego. Obiekty, nazywane przez Tadeusza Mysłowskiego kwiatami ulicy, pochodzą przede wszystkim z przypadających na lata 60. ubiegłego wieku czasów studiów artysty w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stanowią interesujący dokument epoki, w który wpisuje się fenomen tak zwanej polskiej szkoły plakatu. Kolejny etap budowania zbioru zainicjował wyjazd do Nowego Jorku w 1970 roku. 

Ekspozycji będzie towarzyszył bogato ilustrowany katalog zawierający blisko 200 reprodukcji prezentowanych plakatów. Muzeum przygotowuje również rozbudowany program edukacyjny (spotkania z twórcami, warsztaty, wykłady, projekcje filmowe) który przybliży charakter medium i pozwoli wprowadzić widza w tajniki projektowania graficznego.

 

Informacje

Organizator:
Muzeum Narodowe w Lublinie
Data i godzina:
07.07-31.12.2023, niedziela-czwartek: 9:00 - 18:00, piątek-sobota: 9:00 - 19:00
Cena:
płatne