fbpx

…Lublin ze smakiem

Pomysł dla miłośników jedzenia

Idealny sposób na zwiedzanie Lublina dla miłośników jedzenia? Food tour! Co powinno się w nim znaleźć?

  • Regionalne Muzeum Cebularza. A może by tak samemu zrobić cebularza? W tym żywym muzeum odwiedzający poznają miejskie legendy, historię najsłynniejszego lubelskiego wypieku i… przepis, który potem wykorzystają do własnoręcznego wypieku. Na koniec wizyty w Regionalnym Muzeum Cebularza przewidziana jest oczywiście degustacja.
  • Miejsce Inspiracji, czyli miejsca, w których jest lubelsko jak nigdzie indziej. Lokale gastronomiczne, które otrzymały ten tytuł wyróżniają się regionalną kuchnią i niepowtarzalną atmosferą. Koniecznie sprawdź nasze Miejsca Inspiracji!
  • O co pytać? O lokalne przysmaki. W niektórych lubelskich restauracjach tradycyjny cebularz podawany jest na śniadanie lub w formie dania głównego albo przekąski. Warto zapytać też o forszmak lubelski, podpłomyki i pierogi lubelskie z białym serem i kaszą gryczaną. A co do posiłku? Świetnym wyborem będzie piwo z lokalnych browarów i cydr. Warto zasmakować też w lubelskich miodach pitnych.
  • Smaki regionu i świata to temat licznych wydarzeń w przestrzeni Lublina. Do najpopularniejszych należą coroczny Europejski Festiwal Smaku, Jarmark Jagielloński czy letni, cotygodniowy Jarmark na ul. Szambelańskiej. Do tego warto dodać Festiwal Wina, Targi Piwne i szereg mniejszych imprez związanych z jedzeniem z całego świata.
  • Piwny Lublin. „Historie piwem pisane” to propozycja spaceru z Przewodnikiem Inspiracji. Przechadzając się lubelskimi ulicami uczestnicy poznają burzliwe losy rodzin Frików i Vetterów, dowiedzą się gdzie znajdowały się browary i jak kiedyś wyglądało warzenie piwa. Punktem obowiązkowym na trasie jest zwiedzanie Podziemi Browaru Perła zakończona degustacją lokalnego trunku.

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!