fbpx

InstaLublin

Zamknij Lublin w instakadrze

Lublin dla turysty młodego pokolenia? Owszem, zapraszamy do Lublina wszystkich łowców świetnych kadrów na Insta. Bo jest co w tych kadrach ujmować.

  • Szklany taras CSK. Szklane amfilady okalające krańce frontowej fasady Centrum Spotkania Kultur pozwalają bawić się perspektywą, odbyciem w szkle, a wieczorem również oświetleniem pochodzącym z fasady frontowej budynku. Wystarczy wprawne oko i wychodzi niepowtarzalna fotografia, idealna na Insta!
  • Sztukmistrz na Grodzkiej. Sprytny acz nieostrożny Jasza Mazur z książki Isaaca Singera od kilku lat wędruje po linie nad ul. Grodzką. Spotkacie go z wierną małpką między Rynkiem a placem Po Farze. Autorem rzeźby jest Jerzy Kędziora. Niezależnie od pogody lubelski Sztukmistrz prezentuje się na zdjęciach jak rasowy influencer. Podczas robienia fotki można śmiało wypowiedzieć tradycyjne: “Ale jak on się tam trzyma?”.
  • Uliczka Ku Farze. Najwęższa uliczka w Lublinie, nieco krzywa i nieprzystosowana do butów na obcasie… ale piękna i czarująca. Wiedzie z placu Po Farze (tzn. stał tam kiedyś kościół farny) do placu Rybnego, a dalej do Zaułka Hartwigów. Warto ująć ją na zdjęciu z obu perspektyw. Do tego jakiś nostalgiczny filtr i już jesteś w Lublinie z dawnych lat!
  • Instalacje na Starym Mieście. W zdecydowanej większości są dziełem artystów zdobiących miasto na Noc Kultury. Jednego roku tu i ówdzie można złapać w kadrze lampiony z sukienek, kolejnego lampiony z miniaturowych balonów, potem litery, kwiaty i wiele wiele więcej. Piękne za dnia i nocą. No to cyk!
  • Napis I <3 Lublin. Iluminacja na placu Litewskim przyciąga wzrok wszystkich – i mieszkańców, i turystów. W deszczową pogodę pięknie odbija się od mokrej nawierzchni, nocą oświetla przestrzeń, a za dnia po prostu fantastycznie wygląda. Co to oznacza? Że zdjęcie na Insta zawsze się uda!
  • Podwórko Domu Słów. W tym roku zamieszkał tu doskonale wszystkim znany Kubuś Puchatek, a wraz z nim jego przyjaciele! Można ich spotkać na murach otaczających przestrzeń Domu Słów. Miejska wieść niesie, że chętnie pozują do zdjęć!

Potrzebujesz profesjonalnego przewodnika po Lublinie? Sprawdź naszych Przewodników Inspiracji!